Danas možda i važnije nego ikada jeste SAČUVATI SEBE

Život pred nas stavlja svakodnevne lekcije, koje nažalost nismo mogli naučiti u bilo kojoj drugoj školi. Istinska strana našeg bića je uvek negde strpljivo čekala „svoje vreme“ da se upiše u tu čuvenu školu koju nikad niko nije video, niti pohađao, a ipak osećamo da nam je potrebna, kako bismo život proživeli lakše, lepše i bezbrižnije. Danas ta škola postoji, ima svoju adresu, naziv i svetski priznate tehnike i vežbe koje će sa Vama nesebično podeliti. Program Lujze Hej pomogao je mnogima da promene živote u pozitivnom smislu, otkriju pun potencijal vlastitih kreativnih snaga i ostvare sebe, na način na koji nisu ni sanjali da je moguće.

Lujza Hej smatra se jednom od vodećih ličnosti na polju motivacije, samopomoći i ličnog razvoja. Program „Volite sebe, izlečite svoj život” koji je ona osmislila je jedan od vodećih u svetu.

Ona smatra da svaki problema u kojem se nađemo, bilo da je to poslovni, ljubavni, porodični, potiče od nedostatka ljubavi i poštovanja prema samom sebi.

Samo da naglasimo, da voleti sebe i pružati sebi ne podrazumeva egocentrično stanovište, već nasuprot tome – samo tako možemo voleti i pružiti svojoj deci, prijateljima ili bilo kome do koga nam je stalo.

Tanja Drakulić je osnivač škole, pripada prvoj generaciji licenciranih trenera i predavača programa Lujze Hej na području Srbije. Tanja je veoma životna i voli da kaže: „licencirao je mene i moj život, mnoge stvari o kojima danas pričam i predajem, sam i sama doživela, proživela i živim.” Iako su program i licenca jedan od vodećih u svetu, Tanja smatra da je jednako bitan način rada. Prvenstveno misli na red u radu, rad u kontinuitetu, vreme u kojem će taj naš rad i znanje oživeti u našim životima i svemu tome budemo podrška.

Program je baziran na sva 4 aspekta našeg bića: um, telo, emocije i duh. Sve vežbe koje škole zastupa su veoma pažljivo osmišljene i hronološki poređane, tako da svaka vežba ima svoje vreme. Tanja kaže da se samo ovakvim načinom rada može doći do kvalitetne i trajne promene.

Predavanje i program koji škola zastupa su namenjeni prvenstveno onima:

• Koji žele da životu kažu DA;
• Koji znaju da zaslužuju mnogo bolje i više od onoga što sada imaju i gde se trenutno nalaze ;
• Koji su imali izazove u životu, od razvoda, smrti bližnjih, bolesti i uopšte neprihvatanja sopstvenog života i sebe;
• Koji žele da se oslobode strahova, ljutnje, krivice i ogorčenosti;
• Koji su spremni da se oslobode prošlosti, opraštajući svima uključujući i sebe;
• Koji ne umeju da iskažu sebe, iako znaju da vrede, a osnovni uzrok tome je manjak samopouzdanja

Program je životno upotrebljiv – već posle prvog časa bićete iznenađeni činjenicom o sebi, svojim mogućnostima i koliko je zapravo velika moć u nama!

Najčešće postavljana pitanja:

1. Da li moram da pričam o sebi, da se otvaram pred drugima?

Smatram da je je veoma bitno napomenuti kod grupnog rada da je taj rad neprocenjive vrednosti i da se polaznici ne trebaju plašiti ni pomisli o neophodnosti otvaranja pred svima. Niko ne treba da kaže, nista što ne želi npr: „ja sam Tanja zlostavljana” jer su vežbe tako koncipirane da vas dovedu tačno do onoga što vam je potrebno. Lepota svih grupa bez izuzetka jeste što se uvek nađu polaznici koji otvoreno dele ono što im je važno i potrebno, u čemu se svi ostali pronađu i dobiju odgovore.
Sve vreme procesa dobijate i moju podršku i podršku grupe, koja ima snažno podsticajno dejstvo na svakog člana.

2. Kolike su grupe?

Grupe su male, od 8 do 10 polaznika, a susreti se održavaju u školi koju sam namenski napravila za rad po programu Lujze Hej.

Osim grupnog rada postoji i mogućnost individualnog rada. Prostor je velik, tako da ne postoji rizik od zaraze, a u isto vreme je ušuškan, lep i topao, i predstavlja sigurno mesto za sve koji žele istinsku i stvarnu promenu.

3. Ko dolazi u školu?

U školu dolaze prvenstveno dobri ljudi koji su bili bolji drugima nego sebi i tu negde zapostavili i izgubili sebe, zatim osvešćeni ljudi koji znaju da mogu mnogo više i da im malo fali da to i ostvare.

4. Zašto ovakav način rada i koliko traje škola?

Svako ko ozbiljno radi na sebi, zna da ne postoje instant rešenja, nego da su potrebni vreme i kontinuitet u primeni onoga što smo pročitali i naučili.
Upravo zato sam osnovala školu i odlučila se za ovakav način rada zasnovan na licenciranom programu Lujze Hej koji traje minimum 6 nedelja.

Jednom nedeljno se viđamo i učimo, i narednih 6 dana živimo naučeno. Da vam kažem: nije lako! Ali je lepo sebe gledati i pratiti kako rastemo iz dana u dan, kako se razvijamo, kako se menjamo na bolje. Tada se i padovi broje kao letovi. Tada dolazi do istinske i stvarne promene.

Pored ovih često postavljenih pitanja nama postoji jedno pitanje koje svako od nas sigurno u životu bar jednom postavi sebi: „Bože da li se ovo dešava samo meni?”
Upravo odgovor na ovo pitanje dobijate u školi.

Ne dešava se samo Vama, dešava se svima nama i ta spoznaja da nismo jedini, već da smo svi jedno, nas ohrabljuje i motiviše da kroz život prolazimo smelije.

ZAPAMTITE: Vaš život počinje sa Vama i završava se sa Vama, Vi ste bitni i Vi se pitate!